Ha a Kis növényhatározó mindig ott van a táskádban, ha egy lepkeháló volt a jeled az oviban, ha mindig szerettél volna rovarokat gyűjteni és imádsz a természetben mászkálni, akkor a Project Noah közösségi hálózatot neked találták ki!
A Project Noah ugyanis a modern kori rovargyűjtemény vagy éppen levélgyűjtemény egy kis közösségi médiával és geolokáció alapú megoldásokkal kiegészítve.
Olyan, mintha a kis növényhatározó és a Foursquare szerelemgyereke lenne.
A lényeg, hogy regisztrálsz a honlapon és/ vagy letöltöd a mobil alkalmazást, majd a túrázásaid alkalmával az érdekes növényeket, állatokat lefényképezed, feltöltöd, kategorizálod.
Persze a gyűjteményed új darabjait megoszthatod Facebookon vagy Twitteren, ráadásul a preparálással és a tartósítással sem kell törődnöd. Plusz jó pont, hogy az a rovar, amit éppen a virtuális gombostűdre tűztél, ugyanúgy szaladgálhat tovább a saját élőhelyén.
Valódi Noé lehet így mindenki egy mobil telefonnal a zsebében.
Ami még érdekesebbé teszi a dolgot, az az oktatási rész.
Regisztrálhatsz tanárként és diákként is, létre lehet hozni osztályokat és együtt lehet feladatokat megoldani akár a biológia óra részeként.
Persze minden modern jóság megvan, amitől addiktív lehet a Project Noah:
- lehet követni másik felhasználókat
- lehet jelvényeket gyűjteni
- chatelni
- küldetéseket teljesíteni
- megosztani másik közösségi hálózatokban
Szóval aki szeret a természetben kirándulni, és van okos telefonja, annak érdemes kipróbálni a Project Noaht!
Kedvcsinálónak néhány hazai felhasználó gyűjteményét nézd meg ezeken a linkeken, a Pannonia küldetés oldalát itt találod. Ha pedig kedvet kaptatál a virtuális lepkegyűjtéshez, regisztrálj itt!
Ugye milyen színes a közösségi hálózatok világa? Nem csak Google+ és Facebook létezik, szinte mindenre van közösségi hálózat!
Ha tudsz más érdekes közösségi hálózatról, írd meg a kommentek között bátran, ha pedig valamelyik ismerősödet érdekelheti a Project Noah, kattints a Like és a +1 gombra, hogy eljusson hozzá a cikk!