Avagy: a manuális licit vége. A Facebook ugyanis látszólag megszüntette a manuális licitet.
Valójában csak átnevezte, és bizonyos szempontból kibővítette a lehetőségeinket.
Röviden: ha nem vagy tapasztalt hirdető, használd az alapbeállítást, vagyis azt, amit mostantól Legkiseb költség alapú licit stratégiának nevez a Facebook. Ha azonban költséget szeretnél csökkenteni, vagy tudod, menyit ér meg egy konverzió hosszú távon, két további lehetőség is rendelkezésedre áll.
Mostantól ugyanis három licitálási stratégia közül választhatunk:
1. Legkisebb költség (Lowest costs)
Ez a korábbi automatikus licitálás új neve. Itt azt mondjuk a Facebooknak, hogy a lehető legkisebb költségen licitáljon a nevünkben automatikusan.
Jellemzők:
- Akkor érdemes használni, ha nem tudod, mekkora licitet állíts be, és ha el szeretnéd költeni a teljes költségkeretet. Vagyis itt a Facebook licitál.
- Az előnye, hogy keveset kell vele foglalkozni, és az eredményenkénti költség minimális lesz.
- Hátránya, hogy kevesebb kontroll van, a költségek pedig emelkedhetnek, ha elfogynak a költséghatékony eredmények, vagy ha emelkedik a költségkeret.
2. Legkisebb költség licitplafonnal (Lowest cost with bid cap)
Korábban ennek „manuális maximális költségen alapuló licitálás” volt a neve. Vagyis amikor mi adtuk meg, hogy mekkora licitnél többet ne használjon a Facebook. Milyen meglepő: most is ez történik.
Jellemzők:
- Akkor érdemes használni, ha mi akarjuk megszabni, hogy mekkora összegnél többet ne költsön a Facebook. Vagyis itt a hirdető licitál.
- Előnye, hogy a legtöbb eredményt el lehet érni a megszabott licitplafon alatt, minimalizálni lehet az eredményenkénti költséget.
- Hátránya, hogy a költségek emelkedhetnek, ahogy a leginkább költséghatékony eredmények elfogynak. Ha pedig nagyobb lenne a licit, mint a meghatározott plafon, nem fognak megjelenni a hirdetések.
További részletek a legkisebb költség alapú licitálásról itt.
3. Megcélzott költség alapú licitálás (Target cost)
Ez konverzió alapú kampányoknál jelenik meg, és mi határozzuk meg, hogy mekkora költséget szánunk az eredményre, vagyis a konverzióra vagy például az alkalmazás telepítésre. Az érdekessége, hogy ha a Facebook tudna kisebb áron is konverziót hozni, akkor is inkább a mi licitünknek megfelelőt igyekszik hozni. Vagyis a drágábbat.
Jellemzők:
- Akkor érdemes használni, ha stabil eredményenkénti költséget szeretnénk fenntartani olyankor is, amikor emelkedik a költségkeret.
- Előnye is pont ez: jobban felskálázható és becsülhető nagyobb költségkeret is egy tanulási fázis után.
- Hátránya, hogy nem biztos, hogy elkölti a teljes költségkeretet a Facebook, és valószínűleg drágább lesz az átlagköltség.
További érszletek a megcélzott költség alapú licitálásról itt.
A tanulási fázis
Az új licitális stratégiákkal együtt a Facebook bevezette a tanulási fázis fogalmát is.
Ebben az az érdekes, hogy ilyen eddig is volt, csak eddig ezt nem mutatta meg a Facebook. Most viszont látjuk, hogy éppen hol tart.
A tanulási fázis általában addig tart, amíg nagyjából 50 eredmény megtörtént a kívánt eredményből. De ha konverzió a cél, akkor figyelembe kell venni a konverziós intervallumot is. Ha például 7 napos, kattintás utáni konverziós intervallumot állítunk be, akkor például érdemes legalább 10 napig futtatni a kampányt, hogy beérkezhessenek az adatok.
További információk a tanulási fázisról itt.