Néhány napja jelent meg a Bang With Friends weboldal, amit a Facebookkal összekötve lehet diszkrét szexpartner kereséssel használni.
Ugyanis az alkalmazásban – az engedélyezés után – megjelennek az ismerőseink fotói, és ha valamelyiknél rányomunk a Down to Bang gombra, már jeleztük is a rendszernek, hogy azzal az emberrel mi kaphatóak vagyunk.
De a másik erről nem tud addig, amíg tőlünk függetlenül ő is rá nem nyom az alkalmazásban a mi fotónk mellett a gombra.
Ha ezt mindkettőnk megteszi már kapunk is egy értesítést, és ha akarunk a való életben is a pontot tehetünk az érdeklődésre. Bang.
Az alkalmazás lényege, hogy nagyon diszkrét legyen, és a folyamat az is, hiszen csak azok tudnak az érdeklődésről, akik kölcsönösen bejelölték egymást.
De itt közbelép a Facebook Graph Search, az új kereső , amit egyre több ember használ.
Lebuktál…
A Graph Search ugyanis egy egyszerű keresést beírva megmutatja, hogy kik használnak egy alkalmazást.
Ráadásul ezt nem csak az ismerőseinkre, hanem tulajdonképpen bárkire.
Aki kíváncsi arra, hogy melyik ismerőse használja például a Bang With Friends alkalmazást, csupán ennyit kell beírnia:
„My friends who use BangWithFriends”
Aki kicsit tágabb körre kíváncsi, ő kereshet máshogy is:
„Single women I am not friends with who use BangWithFriends”
Ha ezt beírja, akkor egyedülálló lányok profilképei jelennek meg, akiket aztán tovább lehet szűrni városra is.
Sőt aki igazán kíváncsi kereshet egyéb paraméterek szerint, például melyik étterembe, esetleg szórakozóhelyre vagy éppen melyik plázába voltak bejelentkezve.
Mielőtt elkezdenénk átkozni a Facebookot és az újdonságait, két dolgot el kell, hogy mondjak.
Egyrészről nem kell Graph Search, hogy megnézzük melyik ismerősünk használ egy alkalmazást (vagy lájkolt egy Facebook oldalt), hiszen ezek már az alkalmazás ajánlójában vagy hirdetésében kiderülhetnek.
Plusz egyedi linkeken is tudunk kutani, például ezen:
„https://www.facebook.com/browse/friends_using_app/?app_id=178205172320915„
A másik, és ez a legfontosabb tanulság az ügyből, hogy csak azoknak az embereknek az adatlapjai jelenik meg az ilyen keresésekben, akik rosszul állították be az adatvédelmüket.
Szóval miután kiszórakoztad magad, és megkerested az ismerőseidet (vagy inkább előtte), irány az adatvédelmi oldalad, és ellenőrizd, melyik alkalmazásnál mit engedélyeztél! Az új alkalmazásoknál pedig jobb, ha figyelsz arra, hogy mikor van privátra és mikor publikusra állítva az engedélyezés menü.
Nézzétek át az adatvédelmi beállításaitokat, mert nem csak az ilyen extrém esetekben lehet gond, ezt a cikket pedig osszátok meg az ismerőseitekkel, nyomjatok egy lájk gombot!